Z mieszkańcami Biedruska i Suchego Lasu

07.03.2017 08:00

Display_p1080428

W poniedziałek 6 marca spotkałam się z mieszkańcami mojego okręgu wyborczego. Na początku przedstawiłam, jakie inicjatywy ustawodawcze i projekty są bieżąco podejmowane przez Nowoczesną.

Podkreślałam znaczenie bezpośredniego kontaktu podając przykłady innych spotkań organizowanych przez posłów i posłanki Nowoczesnej w całej Polsce, których celem jest pobudzenie zaangażowania i mobilizacja przed kolejnymi wyborami.

Mieszkańców interesowały relacje z Platformą na różnych szczeblach. Według mnie są one raczej dobre lub poprawne, dogadujemy się zwłaszcza z politykami z naszego pokolenia. Dlatego zaskakują decyzje Grzegorza Schetyny, który np. we Wrocławiu ogłosił kandydatkę PO na prezydenta, mówiąc równocześnie o konieczności współpracy całej opozycji.

Ważnym wątkiem były kwestie związane z reformą edukacji. Podczas spotkania zbieraliśmy również podpisy związane z organizacją w tej sprawie referendum.

Ze swojej strony mieszkańcy pytali o sprawę projektu ustawy zmniejszającej uposażenia wojskowym z przeszłością w armii przed 1989 rokiem oraz kwestie podatku poligonowego, który dotyczy wielu gmin w Polsce.

Zadeklarowałam też wsparcie w sprawie wyboru optymalnej lokalizacji północno-wschodniej obwodnicy Poznania.

Na zakończenie zaapelowałam o wzięcie udziału w protestach kobiet, które odbędą się 8 marca w całej Polsce.