Spotkanie z wielkopolskim Forum Młodych Nowoczesnych

04.07.2016 17:00

Display_fmn

Wraz z posłem Markiem Rucińskim w poniedziałek 4 lipca spotkaliśmy się z grupą młodych ludzi, którzy interesują się bieżącą polityką. Podczas spotkania rozmawialiśmy o pracy w Sejmie, współpracy w ramach klubu, roli opozycji w obecnym parlamencie i pomysłach Nowoczesnej na Lepszą Polskę.

Od ostatnich wyborów słyszymy głosy, że młodzi Polacy nie interesują się polityką, że zdecydowana większość z nich nie wzięła udziału w wyborach, że nie orientują się w bieżącej wydarzeniach politycznych.

Po raz kolejny miałam okazję się przekonać, że jest to mylny pogląd. Po udziale w studenckich debatach, po spotkaniach w ramach projektów uczniów gimnazjów i studentów poznańskiego UAM, po rozmowie z przedstawicielami Młodych w polityce, przyszedł czas na spotkanie z Forum Młodych Nowoczesnych.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jak wygląda praca w Sejmie, w jakich komisjach działamy oraz w jaki sposób rozpoczęła się nasz przygoda z polityką. Drugą część spotkania poświęciliśmy na dyskusję o sytuacji młodzieży w Polsce i o radykalizowaniu się poglądów
politycznych na przestrzeni ostatnich lat.

Zmiany wprowadzane przez obecny rząd coraz bardziej krępują naszą wolność. A ta jest wartością szczególnie ważną, gdy dokonujemy życiowych wyborów, zwłaszcza w młodym wieku. Dlatego jeśli młodzi nie zainteresują się polityką, to polityka zainteresuje się nimi.