Niech głos Polek będzie słyszalny na całym świecie

23.02.2017 12:49

Display__mg_2867

Zakaz in vitro, utrudnienia w dostępie do tabletek "dzień po", brak systemowej edukacji seksualnej, a także czekające w komisjach sejmowych projekty ustaw, które jeszcze bardziej ograniczą wolność naszego wyboru - tak rysuje się polska rzeczywistość pod rządami PiS w przededniu Dnia Kobiet.

Na zwołanej specjalnie konferencji prasowej wspólnie z posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus, Kamilą Gasiuk-Pihowicz, Pauliną Hennig-Kloską, Moniką Rosą oraz Elżbietą Stępień mówiłyśmy o zagrożeniach ze strony rządzących, które oddalają Polskę od standardów cywilizacyjnych w zakresie równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Podczas konferencji opisałam również zachowanie Marszałka Kuchcińskiego, który bez uzasadnienia odmówił wyjazdu na Międzynarodową Konferencję z Okazji Dnia Kobiet w Waszyngtonie. W mojej ocenie jest to kolejny przykład na lekceważący stosunek rządzących do praw kobiet.

Celem Konferencji, w której mimo sprzeciwu Marszałka wezmę udział będzie:

  • poznanie najlepszych praktyk demokratycznych w poszczególnych krajach na całym świecie oraz takich, które służą wyrównywaniu szans kobiet w aktywności politycznej i publicznej,
  • nawiązanie kontaktów z różnymi liderami, politykami, przedstawicielami mediów, biznesu i środowiska naukowego z Ameryki oraz innych państw świata.

Organizatorem Konferencji jest Kobieca Sieć Demokratyczna (Women's Democracy Network) działająca przy Międzynarodowym Instytucie Republikańskim.

Przykład Nowoczesnej, która postrzegana jest często jako partia, która uważnie wsłuchuje się w głos kobiet i mówi głosem kobiet jest w tym momencie bardzo ważny. Cieszymy się, że zostało to pozytywnie odebrane przez organizatorów i docenione.

Na zakończenie konferencji wspólnie zaapelowałyśmy do wszystkich o wzięcie udziału w Proteście Kobiet planowanym na środę 8 marca.