Metropolia Poznań odrzucona przez PiS

13.03.2017 19:00

Display_img_0009

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej odniosłam się do skandalicznego w mojej ocenie zachowania posłów PiS, którzy na 37. posiedzeniu Sejmu odrzucili w pierwszym czytaniu projekt ustawy o poznańskim związku metropolitalnym autorstwa Nowoczesnej.

Dzięki ustawie metropolitalnej, Poznań mógłby zyskać dodatkowe 140 mln zł w budżecie miasta. To od nas zależałoby, na co te pieniądze wydać, tym bardziej, że zostałyby one odprowadzone z naszych podatków. Lepiej zarządzany byłby transport publiczny, planowanie przestrzenne czy promocja gospodarcza.

Te argumenty nie przekonały posłów partii rządzącej, co nie przeszkodziło im przegłosować chwilę wcześniej bliźniaczej ustawy dla Metropolii Śląsk.

Podczas swojego wystąpienia w Sejmie oraz konferencji zadałam publiczne pytanie do poznańskich posłów PiS, Tadeusza Dziuby, Szymona Szynkowskiego vel Sęka i Bartłomieja Wróblewskiego o przyczyny ich niechęci do Poznania. Robiąc na złość Nowoczesnej, szkodzą regionowi, w którym mieszkają i który powinni dobrze reprezentować.