#BronimyEdukacji!

08.11.2016 15:00

Display_img_5019_pixlr2

We wtorek 8 listopada wraz z Sekretarz regionu Katarzyną Kierzek-Koperską oraz przewodniczącą koła Swarzędz i Czerwonak Pauliną Stochniałek przedstawiłyśmy założenia akcji Nowoczesnej #BronimyEdukacji. Jest to nasza odpowiedź na planowaną reformę systemu edukacji w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości.

Nowoczesna nie zgadza się z założeniami i treścią tej reformy. Nie zgadza się również na postępującą ideologizację młodego pokolenia: na zbiorowe wyjścia dzieci na film „Smoleńsk” podczas godzin lekcyjnych, dołączenie do panteonu bohaterów śp. Lecha Kaczyńskiego, usuwanie ze szkół oznak przynależności do Unii Europejskiej. Apelujemy do szkół o zgłaszanie takich drastycznych przykładów działań na adres edukacja.interwencja@nowoczesna.org.

Dotychczasowe protesty pokazały, że władza boi się oporu społecznego, dlatego do samego końca będziemy manifestować swój sprzeciw wobec tej pseudoreformy. Zachęcamy wszystkie szkoły do przyłączenia się do akcji i zgłaszania szkół przeciwnych zmianom na http://bronimyedukacji.pl.

W ubiegłym tygodniu w Sejmie głosowaliśmy nad wotum nieufności dla minister Zalewskiej. Niestety większość parlamentarna nie przyjęła tej uchwały, co oznacza, - cytując słowa Anny Zalewskiej - że droga do "wykończenia edukacji" jest otwarta.

Nie składamy broni. Będziemy starali się poprawić tę reformę. Wierzy, że ciągły protest społeczny, który jej towarzyszy ma szansę wpłynąć na decyzje rządzących.